Spona na kravatu - jakou vybrat?

Spona na kravatu - jakou vybrat? - Manžetky.cz    Spona na kravatu se objevila ve světě módy hlavně kvůli tomu, aby zabránila nechtěnému pohybu kravaty a vždy byla v ideální poloze, tedy...

Spona na kravatu se objevila ve světě módy hlavně kvůli tomu, aby zabránila nechtěnému  pohybu kravaty a vždy byla v ideální poloze, tedy připevněna ke košili. Kravatové spony se objevily někdy kolem roku 1960 a staly se ihned velmi populárními. Zejména pokud muž nosí zejména úzké kravaty, tak je kravatová spona nezbytným doplňkem.  Spona kravatu vynikne nejvíce na úzké kravatě tmavého vzoru.  

Typické kravatové spony jsou stříbrné a zlaté barvy.  Pokud se rozhodujete jakou sponu si koupit na svoji kravatu, tak doporučujeme spíše jednodušší vzory. Je ale třeba myslet také na to, abyste byli sladěni  s ostatními prvky módních doplňků jakou jsou například kapesníčky a manžetové knoflíčky.

A jakou vybrat šířku spony? Asi nejlépe je na svoji kravatu připnout sponu o délce 3/4 šířky kravaty. Pak bude spona na kravatě vypadat ideálně. Nikdy nesmíte dopustit, aby byla spona na kravatě delší než šířka samotné kravaty. To si raději sponu na kravatu nedávejte.