Proč a jak nosit manžetové knoflíčky

5 příležitostí, kdy nosit manžetové knoflíčky | - Manžetky.cz    Manžetky jsou už dlouhou dobu věrným doplňkem mužů. Jejich ruce zdobí zhruba od 13. století. Od té doby lidé už zjistili, jak nosit manžetové knoflíčky. Máme několik zásad a pravidel, s kterými se muži musí popasovat.
  • Pokud se rozhodnete nosit manžetové knoflíčky, musíte si k nim koupit vhodnou košili s dvojitou manžetou.
  • Dbejte na správnou délku košile i saka. Knoflíčky mají být vidět a chcete se s nimi pochlubit, ne je skrývat.
  • Pozor na sladění! Platí pravidlo, že barva kovu by měla být stejná. Znamená to, že například hodinky, opasek a knoflíčky musí mít stejný kovový odstín.
  • Podobně pracujte s hlavou manžety, která je většinou barevná. Slaďte ji s barvou obleku.
  • Na slavnostní události je obecně lepší volbou lesklý nebo třpytivý design, muži si často berou stříbrné a zlaté manžetové knoflíčky.
  • V práci nechcete tolik “svítit” a vynikat, proto je lepší tmavý a matný odstín.
  • Každé pravidlo se však dá porušit, takže hlavně mějte z nošení manžetových knoflíčků radost a vyberte si takové, které se vám líbí.

A při jakých příležitostech nosit manžetové knoflíčky? Neříkáme, že nemůžete kdykoliv, můžete. Přesto jsme pro vás sepsali 5 situací, kdy se to podle nás hodí nejvíc.


Vstup do společného života

Hodně lidí si manžetové knoflíčky spojuje se svatbou. Právem. Při tak slavnostní události se  jednoduše musíte předvést. Svatební manžetové knoflíčky jsou nenápadným, ale elegantním pánským šperkem, který doplní váš outfit a podtrhne vaši osobnost. Ženich má jen málo příležitostí, jak sladit své oblečení a doplňky a tohle je jedna z nich. Zaváhat a vyhnout se eleganci by neměli ani hosté a knoflíčky se vybavit též. Jen pozor, abyste nezastínili ženicha, volte raději méně výrazný design.


Na promoce a další významné události

Oslavy narozenin, významná jubilea, galavečery nebo promoce, na kterých vám promotor odevzdá vytoužený diplom. Všechno ideální příležitosti pro nošení manžetek. A tentokrát nemusíte brát ohled na ženicha, takže klidně sáhněte po něčem více okázalém. Hodně mužů chce na společenských akcích vyčnívat z davu - něčím zaujmout. Luxusní manžetové knoflíčky jsou k tomu jako stvořené. Jejich diamantového třpytu si všimne každý.


Pracovní příležitosti

Jasně, ne každý den se nám chce do práce chodit ve vyladěných outfitech, ale někdy je to potřeba. Knoflíčky zdobí košile manažerů a vysoce postavených pracovníků při obchodních jednáních nebo významných konferencích. Pomáhají jim zanechat solidní dojem. Další vhodnou příležitost představuje setkání s klienty. Například brněnská digitální agentura FEO si tyto stylové mužské šperky pochvaluje:


„Firemní kulturu máme spíš neformální, řekl bych uvolněnou. Takže i s klienty vedeme přátelské a pohodové konverzace. Záleží ale také o jakého klienta se jedná. Když se chystáme na workshop do větší a serióznější firmy, potřebuji zanechat dobrý dojem. A manžetové knoflíčky jsou jedním ze způsobů, jak to udělat.

Vojtěch Peťovský
Projektový koordinátor


V rámci popkulturních akcí

Manžetové knoflíčky nejsou jenom seriózní záležitostí. Nosíme je i neformálně. V České republice se každý rok konají akce jako Animefest nebo pražský Comic-Con. Říkáte si, jaké asi šperky vzít na takový typ akce? Odpovědí jsou komiksové manžetové knoflíčky. Iron Man, Superman, Star wars. Popkulturní akce jsou plné fanoušků, převlečených za své oblíbené postavy z filmů, komiksů a her. Co se tak ukázat jako elegán Bruce Wayne? Ale pozor, knoflíčky s logem Batmana by mohly prozradit vaši tajnou identitu!


Na cestách v autě

Je nám to jasné. Zapálení řidiči své drahé polovičky jednoduše milují. Chlubí se nimi na sociálních sítích, chválí je před kamarády a plánují s nimi dlouhou a hezkou budoucnost. Život s luxusním autem je zkrátka takový. A co když se s vaší polovičkou potřebujete sladit? Audi nebo Mercedes jsou náročné společnice. Prostě nahodíte košili a sako a vzhled vyšperkujete knoflíčkem s logem Audi. Dokonalé.